Śniadanie dla deweloperów – wprowadzenie w zmiany w Ustawie Deweloperskie możemy podsumować trzema zdaniami:

👷‍♂️ Nowa Ustawa Deweloperska wzmacnia ochronę nabywcy, poprzez nadanie mu licznych uprawnień i wprowadzenie dodatkowych środków ochrony prawnej, co może powodować liczne spory pomiędzy deweloperami a nabywcami – w szczególności w zakresie procedury dokonywania odbiorów.

👷‍♂️ Nowe obowiązki Deweloperów związane z koniecznością odprowadzania składek na DFG, prowadzeniem związanych z tym czynności administracyjnych i ponoszeniem dodatkowych kosztów powodować będą wzrost kosztów funkcjonowania Deweloperów, a co z tym za tym idzie może powodować wzrost cen mieszkań.

👷‍♂️ Nowe regulacje odnoszące się do treści Prospektu Informacyjnego, obowiązków informacyjnych Deweloperów, formy i elementów umowy rezerwacyjnej oraz umowy deweloperskiej wymagają dostosowania dotychczas stosowanych przez Deweloperów dokumentów.

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na szkoleniu!🙌
Mamy nadzieję, że poruszone zagadnienia były dla Was treściwe i zobaczymy się przy następnych wydarzeniach🙋‍♀️🙋‍♂️

📜NOWA USTAWA DEWELOPERSKA👷‍♂️

Od 1 lipca 2022 roku wchodzą w całości w życie przepisy Nowej Ustawy Deweloperskiej, jednak już od dnia ogłoszenia tj. 30 czerwca 2021 roku obowiązują przepisy odnoszące się m.in. do praw i obowiązków stron w sytuacji upadłości banku czy Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego📅

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa spotkanie, Śniadanie biznesowe dla Deweloperów, na którym odpowiemy na poniższe pytania:

  • Co wejście w życie Nowej Ustawy Deweloperskiej oznacza dla rynku pierwotnego nieruchomości – a tym samym jak zmiany wpłyną zarówno na dotychczasowe prawa i obowiązki deweloperów i nabywców nieruchomości❓
  • Jakie są rodzaje rachunków powierniczych oraz do czego zobowiązany jest deweloper poza prowadzeniem mieszkaniowego rachunku powierniczego❓
  • Jak działa Deweloperski Fundusz Gwarancyjny oraz w jakich sytuacjach nabywca może odzyskać środki na nim zgromadzone❓
  • Jak zmienił się zakres umów wraz z Nową Ustawą Deweloperską❓
  • Czy nowa ustawa deweloperska znacząco wpłynie na umowę deweloperską❓
  • Jakie są zasady oraz tryb dokonywania odbioru lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego oraz jakie są zasady odpowiedzialności nabywcy i dewelopera❓

Jeśli jesteś zainteresowany, zachęcamy do zapisów❗️
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy❗️✅

🗓 TERMIN WYDARZENIA: 4 lipca 2022 r. (poniedziałek)

📌 MIEJSCE WYDARZENIA: inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Wielka 67, 53-340 Wrocław

📑🕗 HARMONOGRAM WYDARZENIA:
8:30 – 9:00 – Rozpoczęcie spotkania
9:00 – 11:00 – Panel szkoleniowy
11:15 – 12:30 – Networking

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie z dużą dawką merytorycznej wiedzy i smacznych przekąsek! 🙂
Zgłoszenia zbieramy do 30 czerwca 2022 r. do godz. 17:00.

📝 FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY*
LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOK
LINK DO WYDARZENIA NA LINKEDIN
*ilość miejsc ograniczona

Informacja na temat przetwarzania danych osobowych

PRELEGENCI PODCZAS WYDARZENIA:

Maciej Skrzypek, wspólnik radca prawny

MACIEJ SKRZYPEK

WSPÓLNIK
RADCA PRAWNY

Współwłaściciel Kancelarii Jagodziński Skrzypek Radcowie Prawni, swoją działalność zawodową skupia wokół praktyki prawa umów, prawa korporacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem transakcji inwestycyjnych, prawa zamówień publicznych, prawa własności intelektualnej oraz prawa danych osobowych.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie obsługi przedsiębiorców z branży budowlanej, technologicznej, informatycznej, spółki komunalne, a także instytucji samorządowych.

Radca prawny od roku 2012. Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Roksana Waltrowska, radca prawny

ROKSANA WALTROWSKA

APLIKANT RADCOWSKI

Absolwentka Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.
Doświadczenie zdobywała w kancelariach prawnych wyspecjalizowanych w obsłudze procesu budowlanego, świadcząc usługi na rzecz liderów rynku deweloperskiego, a także w organie nadzoru budowlanego.

Specjalizuje się w projektach związanych z realizacją inwestycji budowlanych i deweloperskich, procesem budowlanym oraz obrotem nieruchomościami.
Wspiera inwestorów, wykonawców oraz projektantów przy realizacji procesów inwestycyjnych dotyczących inwestycji mieszkaniowych, biurowych i usługowych.
Zajmuje się doradztwem na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego, począwszy od zakupu nieruchomości, przez wsparcie w uzyskaniu niezbędnych zgód i pozwoleń, negocjacje i nadzór nad realizacją kontraktów w procesie budowlanym, po obsługę sprzedaży lokali i komercjalizację zrealizowanych obiektów.